×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹  .::.   برابر با : Saturday, 23 January , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 7 خبر
بخواهم نام مجری فوتبال برتر را به زبان بیاورم باید دهانم را ضدعفونی کنم

اخبار تراکتور

به گزارش پایگاه خبری ارومیه فوری، محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با رسانه رسمی با بیان اینکه با آمدن مدیران جدید به باشگاه، روند مسائل اقتصادی به خوبی در حال طی شدن است، اظهار داشت: هواداران، تراکتور جدیدی خواهند دید. تراکتوری که از نظر اقتصادی پویاست و می تواند در حوزه باشگاه داری، ورزشی و چه در حوزه های دیگر روی پای خودش بایستد. در آینده ای نزدیک خبرهای خوشی در این مورد خواهیم شنید.

وی با تاکید بر اینکه باشگاه های موفقی که درکارهای اقتصادی ورود کرده‌اند، توجیه اقتصادی دارند و هزینه‌های باشگاه را خودشان تامین می کنند. تصریح کرد: هیچ باشگاهی بدون اقتصادی شدن نمی تواند روی پا باشد اگر بخواهیم در رقابت با باشگاه های مختلف، بزرگ بشویم و باشگاه قوی داشته باشیم، باید به این سمت برویم ، این نوید را هم بدهم که هواداران هم می‌توانند از این حرکات اقتصادی، به درآمدزایی بپردازند.

زنوزی با بیان اینکه فلسفه‌ گسترش فولاد با تراکتور فرق می‌کند، خاطرنشان کرد: گسترش فولاد، طرفدار آنچنانی نداشت. اتفاقات و کارهایی که می‌تواند در تراکتور جریان پیدا کند، در باشگاه کم طرفدار امکان پذیر نیست.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: در این سه سال، یک سری فرازونشیب هایی از نظر مدیریت در باشگاه وجود داشت. شاید یک سری مشکلات در مدیریت خودم داشتم، اما قرار شد باشگاه را به ثبات در حوزه مدیریت برسانیم. متاسفانه این اتفاق نیفتاد، اما این را بگویم که ما در داستان مدیرعامل قبلی هم گفته بودیم که یک مدیرعامل اقتصادی می‌آوریم، شما به عنوان مدیر ورزشی به فعالیت خود ادامه می‌دهید.

زنوزی با بیان اینکه ما تُرک‌ها کمی احساسی هستیم، اما سعی می‌کنم در حوزه مدیریت، صنعت، اقتصاد و ورزش این را لحاظ نکنم، تصریح کرد: تراکتور باشگاه بزرگی است و باعث می‌شود تصمیماتی اتخاذ شود. شاید در آن لحظه اگر این تصمیمات را نگیریم، بعداً خودمان را نبخشیم. هواداران از یک سری مسائل در داخل باشگاه آگاه نیستند.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای فصل حضور مربی خارجی ممنوع شد و مجبور به انتخاب مربی داخلی شدیم، اضافه کرد: با مدیران باشگاه به این نتیجه رسیدیم که ادامه دادن به این روند ما را به جایی نخواهد رساند. مجبور شدیم تغییرات انجام بدهیم و به حرف هواداران برسیم. من از هواداران عذرخواهی می‌کنم، آنها هم باید فضا را در نظر بگیرند. در بازار داخلی، مربی زیادی وجود نداشت که بتوان آن را انتخاب کرد.

مالک باشگاه تراکتور با تشکر از هوادارانی که از مسعود شجاعی حمایت می کنند، اعلام کرد: به هر حال آقای مسعود شجاعی مربی موقت است و فعلاً رضایت کامل نداده، همه ما می‌دانیم که آقای شجاعی وابستگی به تیم‌های دیگر ندارد و محصول تراکتور است و باید از او حمایت کنیم. من نظرات هواداران را هم می‌بینم که چقدر از مسعود شجاعی دلبری می کنند. امید است بتوانیم آقای شجاعی را راضی کنیم که این پست را قبول کنند.

زنوزی افزود: آقای شجاعی بازیکن بزرگی است و به امید خدا در آینده مربی بزرگی خواهد بود. بعد از اینکه ایشان قبول کرد سرمربی شود، باید با او قراردادی بلند مدت ببندیم و ایشان را همه جانبه حمایت کنیم و پای نتایج فوتبالی او بایستیم؛ چه نتیجه بگیرد و چه نگیرد.

وی با بیان اینکه از حمایت هایی که از مسعود شجاعی در بازی گذشته انجام شده است آگاه است، ادامه داد: شعور هواداران ما خیلی بالاست و اینکه تراکتور فوتبال بازی کرده را تشخیص می دهند. در این سه سال، چنین بازی که در دیدار مقابل نفت آبادان انجام شد را ندیده بودم. با تمام احترامی که به بازیکنان و مربیان مختلف قائلم، اما باید قبول کنیم بازی که در آبادان انجام شد و دو بازی قبل از آن که مسعود شجاعی هدایت تیم را برعهده داشت، نمایش متفاوتی بود و هر بازی روند روبه‌رشد داشته که این موضوع موجب می شود آینده روشنی داشته باشیم.

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: امیدوارم بازی‌های بعدی تیم با مسعود شجاعی حتی بهتر از تیم تونی اولیویرا می شود. باید قبول کنیم که شجاعی و دستیارانش فرصت کمی داشتند و کار خاق‌العاده‌ای کردند. از کادر فنی و بازیکنان تشکر می‌کنم. مسعود شجاعی شخصیت ممتازی دارد. شجاعی، دژاگه، حاج‌صفی و خانزاده بزرگان تیم هستند و شخصیت بزرگی دارند. شاید در برخی محافل بحث بازیکن سالاری مطرح شود، اما از زمانی که این بازیکنان به تبریز آمده اند، کلاس تراکتور هم تقریباً روبه رشد بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید از مسعود تشکر کنیم. اظهار داشت: در این برهه، کمتر کسی خودش را فدا می‌کرد. ما از این جنبه که مسعود شجاعی با قبول این مسئولیت، خودش را به خطر انداخت و ریسک کرد، باید از او تقدیر کنیم. از طرف خودم از مسعود جان تقدیر می‌کنم.

زنوزی افزود: وقتی مدیر باشگاه یک مربی را با احترام صدا می‌کند و می‌گوید «از نوع عملکرد شما راضی نیستیم و در سه بازی آینده باید امتیازات کافی را به دست بیاورید»، وقتی او در دومین بازی نتیجه نمی‌گیرد و مسئولان باشگاه خواستار استعفای او می‌شوند، اما وی با طعنه از اتاق مدیرعامل خارج می‌شود. ما چهار، پنج بار بیشتر با او صحبت نکردیم. او وظیفه داشت که به تلفن من جواب بدهد.شما انتظار دارید چه برخوردی با ایشان بشود؟

وی با طرح سوال که چرا به مسئولان باشگاه، آقای نصیرزاده اجازه صحبت نداند ادامه داد: آقای نصیرزاده گفتند که حدود ۲۰ بار به مسئولان برنامه زنگ زدند و آنها تماس ایشان را رد کردند تا برنامه را یک طرفه اجرا کنند. یک تیمی در آسیا نتیجه نگرفته بود و به خاطر اینکه آن نتیجه را پوشش بدهند، تراکتور را زدند.

مالک باشگاه تراکتور اذعان داشت: اینها باید مسائل شکست در آسیا را بررسی می‌کردند، اما به خاطر اینکه به این مسائل ورود نکنند، برای تراکتور حاشیه درست کردند. نمی‌خواهم اسم مجری را ببرم، چون اسم مجری را اگر ببرم، باید دهانم را آب بکشم و ضدعفونی کنم.

زنوزی بیان کرد: آقایان اول مشکلات خودشان را حل کنند و بعد به مشکلات ما برسند. این مشکلات از ۳۰، ۴۰ سال قبل بوده است. اتفاقی که دیروز افتاده، این بوده که هواداران از ما انتظار دارند که خواسته شان را بگوییم. یک برنامه یک طرفه ایجاد شده که مجری اش در حدی نیست که من در مورد او صحبت کنم و مهمان‌شان هم همین‌طور. جواب این اظهارات را مدیران باشگاه می‌دهند. نمی‌شود که شما یک نفر را دعوت و جو را علیه باشگاه دیگر ایجاد کنید.

وی با بیان اینکه بنیان دیزل یک مجموعه صنعتی، اقتصادی و ورزشی است. خاطرنشان کرد: استادیوم نیز در این منطقه قرار دارد. تا دیروز کنترلی نسبت به صداوسیما انجام نمی‌شد. وقتی از صداوسیما برای ورود به ورزشگاه نامه نگاری می‌کنند، باید اسم افراد و لیست تجهیزات را ارسال می‌کردند که این اتفاق نیفتاده بود.

مالک باشگاه تراکتور اضافه کرد: اینها یک نامه کلی نوشته بودند، در صورتی که آنجا یک مجتمع است و ورود و خروج کنترل می‌شود. یک سری از مسئولان بعد از آن اتفاق از تبریز با من تماس گرفتند و من هم گلایه های خودم را مطرح کردم که صداوسیمای ملی علیه تراکتور و تیم های شهرستانی هستند. نمی‌خواهم اسم این مجری را بیاورم تا باعث نشود که دهانم را آب بکشم و ضدعفونی کنم.

زنونی با بیان اینکه من از حقوق خودمان گذشتم تا خودروهای صداوسیما بدون ملاحظه نامه‌های‌شان به ورزشگاه بروند.اظهار داشت: متاسفانه دیروز در صداوسیما به جای اینکه به این موضوع رسیدگی شود، به این پرداختند کردند که چرا این افراد به داخل ورزشگاه راه داده نشدند و زنوزی دچار تخلف شده است.

وی افزود: لوگوی تراکتور مورد احترام و ستایش همه هواداران است. وقتی درمورد این صحبت می‌شود، مانند این می‌ماند که به یک فرد بگویید شناسنامه‌تان را آب بکشید. ما یک سری اعتقادات دینی و یک سری اعتقادات شخصی داریم. شما به عشق حدود ۴۰ میلیون هم وطن خودتان توهین ‌می‌کنید. ما البته این را پیگیری می‌کنیم. نام تراکتور مورد احترام ۴۰ میلیون نفر است.

مالک باشگاه تراکتور با تاکید بر اینکه من نه مالک تراکتور هستم، نه ماشین‌سازی، تصریح کرد: من طرفدار متعصب تیم‌های تبریز و ترک‌نشین هستم، چه تیم قشقایی باشد و چه شمال، جنوب و ارومیه باشد، فرقی نمی‌کند. من به هم زبانان خودم دین دارم و در حال ادا کردن آن هستم.

زنوزی گفت: ما ماشین‌سازی را بر سر یک معامله فروختیم که یک سری از کارهایش انجام و یک سری از کارهایش به خاطر عدم عمل به تعهدات‌شان، از نظر ثبت شرکت ها منتقل نشده است که در آینده ای نزدیک انجام می‌شود.

وی ادامه داد:ما قبول نداریم که اینها مالکیت مشترک دارند. اگر هم مشترک باشد، چطور شده است که چندین تیم در وزارتخانه های مختلف با مجمع‌شان یکی است. اول بروند آنها را درست کنند و اگر نوبت به ما رسید، آن وقت در خدمت هستیم.

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: من به تمام هواداران تیم‌های مختلف ایران احترام قائلم. هر کسی مختار است که تیم مورد علاقه خودش را داشته باشد و نمی‌شود آزادی را از کسی گرفت. هواداران ما هم دوست دارد طرفدار تراکتور باشد. من به هیچ هواداری بی احترامی نکردم، اما یک سری از مسئولان از شأن و منزلت هواداران تیم های تهرانی سوء استفاده می‌کنند.

زنوزی  با بیا اینکه این تیم ها به ضررشان است که دولتی و شبه دولتی باشند. ادامه داد: این باشگاه‌ها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد. این باشگاه‌ها و هواداران‌شان متضرر اصلی هستند. ما دوست داریم رقبای قدرتمندی داشته باشیم. ما در صورتی می توانیم موفق شویم و پیشرفت کنیم که رقبای ما قوی باشند. ما در سال اول تیم خوبی بستیم و رقبا هم مجبور شدند که سطح خودشان را بالا ببرند.

وی اظهار داشت:ما هفته گذشته پرهوادارترین تیم جنوب و آسیای مرکزی شدیم و در صداوسیما هم به این موضوع پرداخته شد که این اتفاق متعلق به ایران بود. چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی حساب می کنیم، اما وقتی تراکتور پرطرفدارترین تیم آسیا می شود نگاه ملی نداریم؟ آیا تراکتور متعلق به این کشور نیست؟ به این اتفاق باید به شکل شایسته‌ای پرداخته می شد.

مالک باشگاه تراکتور با اشاره به اینکه یک عده از مجریان صداوسیما سوءاستفاده می‌کنند و عدم راه دادن دوربین ها را به متضرر شدن هواداران ربط می‌دهند. گفت: وقتی این بازی ها پخش می شود، نمی‌دانم درآمد صداوسیما چقدر است. زنوزی اضافه کرد: من نمی خواهم درمورد پخش تلویزیونی و عدم پرداخت آن صحبت کنم، چون دنبال آن نیستم، اما مسئولان محترم صدای ما را بشنوند. ما دنبال حق پخش نیستیم، اما احترام ما را نگه دارند و از هزینه های ما به خود ما توهین کنند، طاقت نداریم.

وی با اشاره به اینکه ما از حق خودمان می‌گذریم، اما نباید به شعور ما توسط یک سری از عوامل و مجریان صداوسیما توهین شود. بیان کرد: من نیازی به حق پخش تلویزیونی ندارم. اگر به ما احترام نگذارند، من هم با مستند قانونی با آیین نامه مسابقات می‌گویم که حق ندارید از بازی ما فیلم برداری و آن را پخش کنید.

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: ما از فدراسیون خواستار مشاهده قراردادشان با صداوسیما شدیم. اگر حرف ما را نشنوند و توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه پیدا کند، ما هم مجبوریم که از ماده ۲۲ آیین نامه مسابقات استفاده کنیم. ما دنبال منافع مادی نیستیم و می خواهیم حقوق معنوی هواداران‌مان را به آنها برگردانیم.

زنوزی اذعان داشت: ساخت استادیوم در اولویت ماست و با شهردار تبریز هم صحبت کردیم. باید از نظر شهرسازی هم در منطقه مناسبی قرار بگیرد که دچار مشکل نشویم. فعلاً دو زمین معرفی کردند که شرایط لازم را نداشت. می خواهیم به محض مشخص شدن زمین، سریعاً اقدام کنیم. بعد از ورود باشگاه به بورس، کارهای این ورزشگاه هم شروع خواهد شد. به هر حال درمورد برنامه های زیرساختی و اقتصادی آقای سیاح توضیحات بیشتری ارائه خواهند داد.

وی گفت: در بازی که مقابل صنعت نفت دیدیم، به نظر من در لیگ چنین بازی انجام نشده بود. قبول دارم که یک سری نقاط ضعف داریم. من یک سری از مسائل نقل و انتقالات را به مسئولان وقت سپردم که این نقاط ضعف را به خوبی پوشش ندادند. در نیم فصل برنامه ریزی خواهیم کرد تا پوشش لازم نسبت به نقاط ضعف مان انجام شود.

مالک باشگاه تراکتور ادامه داد: آقای ایمان سلیمی قرارداد خود را یک طرفه فسخ کرده و ما منتظر حکم کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال هستیم. ما می‌توانیم قرارداد را منتشر کنیم، اما او بازیکن مودب و خیلی خوبی است. یک سری افراد مشاوره خوبی به او نداند و قطعاً کار او قانونی نبوده است. در قرارداد او، حق فسخ برای باشگاه خارجی قید شده بود. اگر با باشگاه خارجی قرارداد می‌بستیم، نمی‌توانستیم ادعایی بکنیم. او قبل از اینکه از تراکتور جدا شود، قراردادش را فسخ کرده و احتمال می دهم این رأی به نفع ما صادر شود. قبل از صدور رأی، نزد هواداران از ایمان سلیمی خواهش می کنم که بر سر قراردادش برگردد. اگر حکم صادر شود، ما هم نمی توانیم برای او کاری بکنیم.

وی با بیان اینکه هفته آینده با مسئولان باشگاه بشیکتاش جلسه خواهم داشت. گفت: ما همکاری اقتصادی و ورزشی با هم همکاری می‌کنیم و ان‌شاءالله اتفاقات خوبی خواهد افتاد. وکیل ما با وکیل باشگاه پاریسن ژرمن در قطر مکاتباتی داشته است که نباید اینها رسانه‌ای می‌شد. فکر می‌کنم در آینده اتفاقات خوبی رقم می‌خورد و ان‌شاءالله اگر بتوانیم این کار را انجام بدهیم، برای اولین بار است که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما می‌توانیم بازیکنان خوبی را برای لیگ فرانسه ترانسفر کنیم.

مالک باشگاه تراکتور با بیا اینکه درمورد تراپ، آقای سیاح بهتر می‌توانند پاسخگو باشند.ادامه داد: من و مدیران باشگاه تلاش می‌کنیم که با مسعود شجاعی قرارداد بلندمدت ببندیم و خیال هواداران راحت شود. من فوتبال مسعود شجاعی را تمام شده نمی‌دانم و او می تواند دو، سه سال در سطح ممتاز بازی کند. او فوتبال خاصی را ارائه می‌دهد.

زنوزی با اشاره به اینکه مسعود شجاعی جزو ۵، ۶ بازیکن بزرگ ایران است که در دنیا مطرح شده و در سطح اول فوتبال دنیا حضور داشته است. خاطر نشان کرد: از مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی تشکر می‌کنم. اینها بازیکنان بزرگی هستند.

وی گفت: من یک انسان هستم و می توانم اشتباه کنم که از هواداران عذرخواهی می‌کنم. هواداران با اینکه یک مجری چه کاری انجام داده، کاری نداشته باشند. ایران متعلق به همه ماست و همه ما وطن پرست هستیم

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان همیشه در طول تاریخ برای ایران جان خودشان را داده‌اند. ناملایمتی‌ها و خطای ۱۰ نفر نباید باعث شود که با آنها خارج از آداب رفتار کنیم. ادب و شخصیت مردم آذربایجان معروف است و ان‌شاءالله این خاطیان نیز اصلاح می‌شوند. ما تُرکِ ایران هستیم. از همه شما تشکر می‌کنم. هر کم و کاستی که وجود داشت، با بزرگی خودتان من را ببخشید. سعی می‌کنیم بیشتر به شما خدمت کنیم.

اخبار تراکتور

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان های تورکی و فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.